Jak nie dać się stresowi, czyli sposoby na zmęczenie psychiczne

Jak nie dać się stresowi, czyli sposoby na zmęczenie psychiczne

Poprzez niesamowite tempo życia, nasza psychika jest poddawana prawdziwej próbie. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężko pracuje nasz centralny układ nerwowy podczas napiętych dni w pracy, uczelni lub siłowni.

Niekiedy nasz organizm nie daje sobie rady z natłokiem obowiązków i wysyła nam znaki w postaci zmęczenia psychicznego. Niestety są to częste przypadki, których w pewnych okolicznościach nie da się uniknąć, jednak można je w łatwy sposób wyeliminować. Jakie są zatem sposoby na zmęczenie psychiczne? Jak radzić sobie z wewnętrznym wypaleniem? 

Postaw na aktywność

Nikomu nie trzeba uświadamiać, że aktywność fizyczna plus odpowiednia muzyka na treningu, to przepis na udany dzień. Wysiłek fizyczny to znane remedium na większość stanów depresyjnych, stresowych oraz zmęczenia i wypalenia zawodowego. Jak jest to możliwe, iż jest on taki skuteczny? Otóż podczas najmniejszego wysiłku fizycznego nasz mózg wydziela endorfiny, inaczej rzecz ujmując, są to hormony szczęścia.

Badania wykazują, iż większość osób regularnie uprawiających sport oraz dbających o to, co znajduje się na ich talerzu, statystycznie mniej narzeka na swoje życie i jest bardziej odporne na zmęczenie psychiczne. Oprócz endorfin podczas treningu wydzielane są również interleukiny, najbardziej, te, które są związane ze skurczem mięśni szkieletowych, czyli interleukina 6,8 oraz 15. Inaczej zwane cytokinami, będą odpowiadały za polepszenie odporności, zwiększenie metabolizmu oraz lepsze radzenie sobie ze stresem. Pamiętajcie, sport to zdrowie!

Zdrowie psychiczne na talerzu

To, co jemy, ma największe znaczenie jak będzie prosperował nasz umysł. To nie tylko witaminy, mikro i makroelementy oraz minerały, lecz również paliwo dla naszego mózgu.


Grinday Mind Up – Energy For Mind – Umysł Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Oprócz mózgu, tego, który napędza nasze myśli i koordynuje działanie naszego organizmu, istnieje pojęcie mózgu jelitowego. Im lepiej się odżywiamy, tym lepiej prosperuje nasza flora jelitowa. To, w jakiej kondycji się znajduje, będzie rzutowało na to, jak będziemy się czuć. Istnieje wiele udowodnionych klinicznie stanów dysfunkcji organizmu, których największym podłożem jest niedomaganie ze strony układu pokarmowego.

Należy zachowywać w jedzeniu odpowiednie proporcje włókna pokarmowego (błonnika), który jest świetną pożywką dla pożytecznych szczepów bakterii. Będzie to wspomagało pracę naszego centralnego układu nerwowego oraz polepszało samopoczucie. 

Naturalny sposób na zmęczenie psychiczne

Istnieje wiele, naturalnych substancji polepszających pracę mózgu. Zmniejszają one uczucie zdenerwowania, zmęczenia oraz wpłyną pozytywnie na jakość snu. Ostatnimi czasy dużą uwagę zwróciła na siebie Ashwagandha, która zmniejsza oznaki stresu, zmęczenia i nerwowości. Przez co stosując ją, pozbywamy się niepotrzebnego napięcia i pomagamy swojemu układowi nerwowemu. Jest ona głównym składnikiem preparatu Mind Up, który pomaga nie tylko osiągnąć zwiększone możliwości umysłu, lecz i pozwoli na zmniejszenie zmęczenie podczas ciężkich chwil. 

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Grinday Mind Up – Energy For Mind – Umysł Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zostaw komentarz