Ćwiczenia na koncentrację - idealne przed egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, wystąpieniem.

Ćwiczenia na koncentrację - idealne przed egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, wystąpieniem.

By zwiększyć swoją koncentrację, wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ćwiczenia. Co więcej, możesz je wykonywać w domowym zaciszu wtedy, gdy tylko zechcesz. Sprawdź nasze ćwiczenia na koncentrację, które pomogą Ci w skupieniu uwagi.

Po co ćwiczyć koncentrację?

Jak pokazują badania, w ciągu dnia jesteśmy naprawdę skupieni jedynie 30% naszego czasu. O czym to świadczy? Przez większość czasu uciekamy gdzieś myślami, nie skupiamy się na tym, co robimy, nasza uwaga się rozprasza. Na szczęście, koncentrację można ćwiczyć. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń z pewnością zaobserwujesz rezultaty. 

By ćwiczyć koncentrację potrzebujesz ciszy i spokoju. Możesz ćwiczyć kiedy chcesz i gdzie chcesz, jednak ważne, by ćwiczenia wykonywać w samotności, by nic Cię nie rozpraszało. Potrzebujesz zaledwie 10-15 minut dziennie.

Jak ćwiczyć koncentrację?

Najważniejsze to zacząć i dbać o regularność ćwiczeń. Nauka koncentracji nie jest trudna, jednak należy zapewnić sobie odpowiednie warunki do ćwiczeń. Znajdź miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzać, rozluźnij się, staraj się nie myśleć o niczym.


Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zaczynaj od jednego ćwiczenia dziennie. Przejdź do następnego dopiero wtedy, gdy zaobserwujesz, że jesteś w stanie się na nim skupić w pełni minimum przez 3 minuty. Jeśli Twoje myśli gdzieś błądzą, zacznij od początku. Zakończ ćwiczenie po 10-15 minutach. Pamiętaj o maksymalnej koncentracji podczas wykonywania ćwiczenia!

W utrzymaniu uwagi mogą Ci pomóc suplementy na pamięć i koncentrację, które są oparte na naturalnych składnikach. Stosuj 2 kapsułki preparatu Mind Up dziennie, by zaobserwować rezultaty.

Skuteczne ćwiczenia na koncentrację

Istnieje mnóstwo ćwiczeń na koncentrację, które są niezwykle proste i skuteczne. Zacznij od dowolnego, ale pamiętaj o regularności:

  • liczenie słów – weź do ręki książkę, którą masz pod ręką i policz słowa w dowolnym akapicie. Wykonaj to ćwiczenie dwukrotnie, by sprawdzić samego siebie. Jeśli uda Ci się policzyć prawidłowo, licz słowa na stronie. Pamiętaj, by wykonywać ćwiczenie przez 10-15 minut. Licz całkowicie w myślach!
  • liczenie od tyłu – dobrym ćwiczeniem na koncentrację jest liczenie w myślach. Policz od 100 do 1. W zmodyfikowanej wersji możesz liczyć od 100 do 1 co trzy liczby, a więc 100, 97, 94…
  • powtarzanie słowa – wybierz słowo, które Cię inspiruje i powtarzaj je w kółko w myślach przez ok. 5 minut. Jeśli w trakcie nic Cię nie rozproszy, powtarzaj je przez kolejne 10 minut,
  • skupienie uwagi na przedmiocie – weź do ręki przedmiot i skup na nim całą swoją uwagę, jakby był najważniejszą rzeczą na świecie. Nie możesz myśleć o niczym innym. Spróbuj utrzymać skupienie przez 10-15 minut.

Bibliografia:

  • https://www.medme.pl/cogninet/artykuly/cwiczenia-na-koncentracje,67475.html
  • https://jaksieuczyc.pl/koncentracja-jak-sie-uczyc-efektywniej/
  • https://www.akademia-umyslu.pl/koncentracja
  • http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/rozwoj-dziecka,cwicz-z-dzieckiem-koncentracje,artykul,1596393.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 5 Średnia: 2.6]

Grinday Mind Up – Pamięć Koncentracja

Wspieraj pamięć i koncnetrację dzięki adaptogenom.
Zawiera opatentowane składniki premium.


Zostaw komentarz