Trudne pytanie — jak schudnąć po 50?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w każdym wieku można zawalczyć o piękną i wysportowaną sylwetkę? Odpowiedź na to pytanie musi zostać rozłożona na czynniki pierwsze. Jednak jesteśmy pewni, że w każdym okresie życia z odpowiednią determinacją i wiedzą, można starać się o szczupłe ciało. Oczywiście w miarę zwiększania się wieku, proces ten będzie trudniejszy, lecz absolutnie jest to możliwe. Jak schudnąć po 50? Jest na to kilka sposobów!

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

Cieszy oko duży odsetek osób w sile wieku uczęszczających na siłownie. Jest to coraz częstszy widok w tych czasach. Należy brać z nich przykład, ponieważ wysiłek fizyczny wyzwala mnóstwo pozytywnych dla naszego ciała czynników, które pozwalają utrzymać odpowiednio dobre zdrowie.

Regularny trening jest czynnikiem, który zmniejsza procesy starzenia i przyspiesza metabolizm. Bodźcem jest tutaj nasilony proces skurczu włókien mięśniowych. W ten sposób zwiększamy naturalne wydzielanie hormonów polepszających ogólne działanie organizmu. Dokładniej, hormonu wzrostu, insulinopodobnego czynnika wzrostu oraz hormonów płciowych.

Przeczytaj również:
10 wskazówek jak schudnąć zdrowo i skutecznie

Podczas wysiłku fizycznego zauważono podwyższony poziom cytokin pro i przeciwzapalnych, czynników zwiększających metabolizm oraz odpowiedzialnych za syntezę kolagenu. Wszystko to sprawia, że ciało starzeje się dużo wolniej i dużo lepiej wygląda. Ruch również chroni aparat ruchu, przez co osoby wysportowane są sprawniejsze. 


ShapeUp - Termogeniczny Spalacz Tłuszczu
ShapeUp to innowacyjny suplement diety wspomagający odchudzanie. Dzięki specjalnie dobranej formule pobudza metabolizm tłuszczów i węglowodanów, zwiększa wydatki energetyczne ciała oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspomaga detoksykację i oczyszczanie organizmu, pobudza i zwiększa koncentrację, redukuje zmęczenie oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
Przeczytaj również:
Top 10 mitów o odchudzaniu

Nie daj się dietom “cud”

Niektóre, drakońskie diety nie są odpowiednie wraz z postępującym wiekiem. Opierają się one najczęściej na bardzo niskiej kaloryczności i dużej aktywności fizycznej. U osób po 50 roku życia mogą okazać się bardzo wyniszczające, co może później zaowocować w opłakane powikłania. Mowa tutaj o hipoglikemii, której występowanie jest bardziej prawdopodobne u osób w tym wieku.

Przy bardzo obniżonej ilości spożywanych kalorii może również dojść do pogorszenia parametrów krwi, złego samopoczucia oraz dysfunkcji pracy mózgu. Młody organizm może więcej znieść, jest silniejszy i przetrwa bez większych szkód okresy wzmożonych ćwiczeń i zmniejszonych racji pokarmowych.

Niestety lata robią swoje i osoby starsze wiekiem mogą dużo gorzej znieść takie warunki. Dlatego nie polecamy takich rozwiązań. Jeżeli chcemy schudnąć w sile wieku, musimy być bardziej racjonalni.

Trzeba tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość przyjmowanego pokarmu oraz dużą ilość ruchu. Mamy wtedy pewność, że utrzymamy odpowiedni stan zdrowia i nie nadwyrężymy naszego organizmu.   

Przeczytaj również:
Zdrowa dieta na jesień

Jak schudnąć po 50? Naturalna pomoc

Dla osób w tym wieku proponujemy najbardziej delikatne i naturalne rozwiązania. Dieta bogata w owoce, zdrowe węglowodany złożone, mnóstwo warzyw i owoców.

Najlepiej wybierać te sezonowe, które w okresie zbiorów charakteryzują się najlepszymi właściwościami odżywczymi i bogactwem witamin. Również istnieją zioła i ekstrakty roślinne, które w naturalny sposób wspomogą walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Mowa tutaj o zielonej herbacie, L-karnitynie, czy wyciągu z Garcinia Cambogia. Są to bezpieczne środki pochodzenia roślinnego, które wspomogą metabolizm i pozwolą cieszyć się zdrowiem bez skutków ubocznych. Jest to najlepsze rozwiązanie w każdym wieku, lecz w miarę upływu lat trzeba być po prostu bardziej ostrożnym.

Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]