Synefryna wykazuje wielokierunkowe działanie korzystnie wpływające na proces odchudzania.

Synefryna wykazuje wielokierunkowe działanie korzystnie wpływające na proces odchudzania.

Synefryna ma wiele właściwości, w tym właściwości pobudzające, zmniejszające apetyt, wspierające wydatkowanie energii (potocznie – spalanie kalorii). Synefryna nie jest zakazanym środkiem w porównaniu z efedryną i pseudoefedryną. W odróżnieniu od tych substancji pozyskuje się ją z rośliny, a dokładniej mówiąc, z pomarańczy gorzkiej.


SHAPE UP – TERMOGENICZNY SPALACZ TŁUSZCZU

Shape Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki przyczyniają się do kontroli wagi ciała (pieprz kajeński) poprzez zwiększenie tempa metabolizmu tłuszczów (garcinia cambogia). Produkt odpowiedni dla wegan.


Jak działa synefryna?

Synefryna skutecznie pobudza receptory adrenaliny w tkance tłuszczowej (tzw. receptory beta – 3). Nie są to jedyne receptory adrenaliny. Efedryna pobudza wszystkie ich rodzaje, dlatego jest niebezpieczna dla organizmu. Synefryna nie powoduje skutków ubocznych, gdy jest dawkowana zgodnie z zaleceniami producenta. Łagodnie pobudza organizm, podnosząc poziom energii, a do tego obniża apetyt, zwiększa metabolizm, a tym samym i efektywność spalania kalorii.

Pomarańcza gorzka – źródło synefryny

Pomarańcza gorzka (łac. Citrus aurantium) jest głównym źródłem synefryny. Żeby wydobyć z tej rośliny cenną substancję, sporządza się ekstrakt roślinny. Zawiera on nie tylko synefrynę, ale również tyraminę i oktopaminę. Przyjmuje się, że bezpieczna dawka dla człowieka mieści się w granicach 200 – 600 mg wyciągu z gorzkiej pomarańczy. Bezpieczne spożycie synefryny wynosi z kolei od 2 do 10 mg.

Skutki przedawkowania synefryny

Synefryna zażywana w nadmiarze może spowodować podobne działania niepożądane, co efedryna, a zatem zaburzenia pracy serca, rozdrażnienie itd. Wywołuje niebezpiecznie silny efekt mobilizujący objawiający się głównie podwyższeniem ciśnienia krwi i przyśpieszeniem pracy serca.

Synefryna nie pobudza gwałtownie

Jest ona roślinnym alkaloidem i spożywana z umiarem, w bezpiecznych granicach nie wywołuje gwałtownego pobudzenia pracy serca, ani układu krążenia. Działa łagodnie nasilając dwa procesy – lipolizę i termogenezę poprzez stymulowanie receptorów beta – 3, o których była już mowa na wstępie. Synefrynę z pewnością docenią osoby, które mają problem z nadmiernym apetytem i niekontrolowanym atakami głodu.

Oczyszczający wpływ ekstraktu z gorzkiej pomarańczy

Poza tym, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, w postaci którego do suplementów diety jest dodawana synefryna, posiada właściwości detoksykacyjne i oczyszczające. Ekstrakt z tej rośliny najczęściej jest wykorzystywany jako składnik tzw. termogeników, które są ukierunkowane na ograniczenie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Termogeneza pobudzana przez synefrynę jest naturalnym procesem prowadzącym do zwiększenia temperatury ciała i nasilenia potliwości. Jednocześnie synefryna korzystnie wpływa także na proces lipolizy polegający na rozpadzie komórek tłuszczowych.

Inne zastosowania synefryny

Synefryna może pomóc także w czasie przeziębień i ataków astmatycznych – suplementacja synefryny powoduje rozszerzenie oskrzeli. Poza tym, ten naturalny składnik termogeników poprawia pracę jelit, zwalczając niestrawność i zaparcia. Synefrynę wykorzystuje się także jako remedium na objawy chronicznego zmęczenia.

Przeciwwskazania do stosowania synefryny

Synefryna nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na nadciśnienie i choroby serca. Jej zażywanie nie jest też wskazane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Inne przeciwwskazania to jaskra, klasterowe bóle głowy i migrena.

Synefryna nie powinna być stosowana także w czasie terapii środkami stymulującymi układ nerwowy i antydepresantami.  

Bibliografia:

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Synefryna
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,synefryna—wlasciwosci–dawkowanie-i-skutki-uboczne,artykul,1730852.html
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/synefryna-z-gorzkiej-pomaranczy-wlasciwosci-odchudzajace-aa-mSU6-GZTk-1JSf.html
  • https://portal.abczdrowie.pl/synefryna
  • https://pl.phcoker.com/synefryna-hcl-dzia%C5%82a-na-twoim-ciele/
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 3 Średnia: 5]