Oktopamina – naturalny spalacz tłuszczu?

Oktopamina – naturalny spalacz tłuszczu?

Oktopamina działa na owady tak jak noradrenalina na człowieka. Odpowiada u nich za mobilizację i pobudzenie układu nerwowego, czego dowodem jest spektakularny skok jaki wykonuje szarańcza. A jak oktopamina działa u ludzi?


SHAPE UP – TERMOGENICZNY SPALACZ TŁUSZCZU
czysty skład
aż 10 substancji aktywnych
5 ekstraktów standaryzowanych
wegański


 

Oktopamina – gdzie ją znajdziemy

Oktopaminę odkrył w 1948 roku włoski naukowiec Vittorio Erspamer, a jej nazwa wzięła się stąd, że odkrył ją w … gruczołach ślinowych ośmiornicy. Oprócz ośmiornicy oktopamina naturalnie występuje w gorzkiej pomarańczy.

Gorzka pomarańcza – odchudza skutecznie

Podstawową cechą gorzkiej pomarańczy jest fakt, że jest ona…gorzka, więc nie ma najlepszego smaku. Niewątpliwie jednak jej składniki sprawiają, że ma wyjątkowe właściwości. Dlatego ekstrakty z gorzkiej pomarańczy cieszą się zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dbających o linię. To właśnie dzięki synefrynie i oktopaminie gorzką pomarańczę uważa się za substancję ułatwiającą odchudzanie. Te składniki aktywne należą do tzw. termogeników, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Oktopamina – właściwości

Oktopamina u owadów pobudza do działania, u ludzi wpływa na uwalnianie się kwasów tłuszczowych z adipocytów (komórek tłuszczowych). Należy również do termogeników, czyli wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Dodatkowo stymuluje wydzielanie się insuliny. Co decyduje o tym, że należy do środków wspomagających odchudzanie. Oczywiście pamiętajmy też, że oktopamina jak i inne środki może nam pomóc osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale nie zrobi wszystkiego za nas. Dlatego nie zastąpi zdrowej i rozsądnej diety, ani aktywności fizycznej.

Oktopamina – nie jest dla wszystkich

Ponieważ należy do środków, które podnoszą ciśnienie krwi, to nie powinna być stosowana przez osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze krwi. Ze względu na to, że przyspiesza spalanie tłuszczu, jest stosowana przez osoby uprawiające sport. I tutaj trzeba zwrócić uwagę na fakt, że oktopamina znajduje się na opublikowanej przez Światową Agencję Antydopingową liście substancji zabronionych podczas zawodów. Agencja zalicza oktopaminę do tzw. stymulantów. Dlatego czynni zawodnicy nie mogą korzystać z oktopaminy w okresie, gdy startują w zawodach.

Bibliografia:

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]