Naturalne metody walki z tkanką tłuszczową — zioła na odchudzanie

Naturalne metody walki z tkanką tłuszczową — zioła na odchudzanieNaturalne substancje, które pomagają naszemu organizmowi w różnych stanach fizjologicznych, są cenione od zarania dziejów na całym świecie. Coraz więcej osób docenia ich łagodne działanie i uwierzyło w ich niezwykłe właściwości.

Jest kilka grup roślin, które wspomagają proces walki z tkanką tłuszczową. Możemy z grubsza wyznaczyć tutaj trzy główne grupy, które będą działały na: przyspieszenie metabolizmu, diurezę (pozbywające się nadmiaru wody z organizmu) oraz zwiększające termogenezę — wydzielanie ciepła z organizmu.

Zioła na odchudzanie są stosowane również w wielu suplementach przyspieszających ten proces. Które wybrać?

Zioła przyspieszające termogenezę 

Mało kto wie, że organizm potrzebuje więcej energii, aby pozbyć się nadmiaru ciepła, niż w procesie jego wytwarzania. Dlatego bardzo korzystne jest ich stosowanie podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Podkręcenie ilości wydzielanego ciepła w naszym organizmie, spowoduje zwiększenie ilości kalorii, które będą spalane podczas tego procesu. Przez co możemy zwiększyć deficyt kaloryczny w niezwykle prosty sposób.

Bardzo dobre efekty są uzyskiwane podczas łączenia tego działania z treningiem. Sekret tkwi w odpowiedniej porze treningu. Osoby, które chcą zmniejszyć wagę ciała, powinny ćwiczyć jak najwcześniej.

Polecane jest również zastosowanie substancji zwiększających termogenezę, przed treningiem.Najczęściej stosowanymi termogenikami są: kofeina, CLA, piperyna, HCA (ekstrakt z Garcinia Cambogia).

Zioła na odchudzanie przyspieszające metabolizm

Istnieje kilka dobrze poznanych roślin przyspieszających tempo metabolizmu. Charakteryzuje się to najczęściej zwiększeniem procesów oddychania komórkowego, utleniania lipidów oraz ingerencji w procesy przemiany energii organizmu.

Przyspieszenie poziomu tych reakcji pozwala na pogłębienie różnicy między ilością spożywanych kalorii, a tym ile faktycznie będziemy potrzebować. I w tym przypadku zalecane jest stosowanie tych substancji zaraz po przebudzeniu, najlepiej wraz z pierwszym posiłkiem oraz przed treningiem.

Do cieszących się największym zaufaniem, należą tutaj: ekstrakt z zielonej herbaty, piperyna, cynamon, ketony z malin oraz ekstrakt z pestek grejpfruta. 

Czynniki diuretyczne

To kolejne działanie substancji pochodzenia roślinnego, polegające na zwiększeniu wydalanej wody w organizmie. Wiele osób boryka się z problemem zatrzymania tej substancji w ciele, przez co mają wrażenie obrzmienia oraz często przybierają w ten sposób na wadze. Cechy tej przypadłości są podobne do zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej, lecz mają zupełnie inne podłoże.

Naturalne metody pozbywania się zbędnej wody śródtkankowej są bardzo szeroko wykorzystywane w branży fitness. Uzyskuje się, przez co efekty lepszego wyeksponowania mięśni, najczęściej podczas ostatniej fazy redukcji wagi ciała. Pozwala to na nadanie sylwetce ostatecznych szlifów. Najlepsze efekty daje tutaj wyciąg z mniszka lekarskiego oraz pokrzywy

Bibliografia:

  • https://fitnessplatinium.pl/pl/blog/6-ziol-wspomagajacych-odchudzanie/
  • https://www.izielnik.pl/blog/jakie-pic-ziola-na-odchudzanie-czyli-ziola-ktore-odchudzaja
  • https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/dieta-ziolowa-odchudzajaca-i-oczyszczajaca-zasady-diety-ziolowej-aa-UEJ4-WyjS-wCDK.html
  • https://www.medme.pl/artykuly/10-ziol-ktore-wspomagaja-odchudzanie,72114.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz