Ketony malinowe – odchudzaniu nadają szybkie tempo, a malinom zapach i smak

Ketony malinowe – odchudzaniu nadają szybkie tempo, a malinom zapach i smakKetony malinowe są substancjami naturalnego pochodzenia, odpowiadającymi za przyjemny zapach malin. Podobne związki chemiczne można znaleźć w owocach żurawiny i w borówkach. Ketony malinowe wykazują działanie termogeniczne wpływając na adiponektynę. Na rynku są one dostępne jako preparat zawierający ekstrakt z maliny właściwej. Nie ma możliwości dostarczenia ketonów malinowych w wystarczającej ilości zjadając tylko świeże maliny. Dopiero ekstrakt zawiera ich odpowiednią dawkę. Ketony malinowe zostały uznane za nieszkodliwe dla zdrowia – wręcz przeciwnie, pomagają je zachować na dłużej zmniejszając ryzyko nadwagi i otyłości. Ketony malinowe należą do grupy polifenoli roślinnych. 

Wpływ ketonów malinowych na zdrowie

Ketony malinowe mają duży potencjał w leczeniu nadwagi i otyłości. Ich działanie jest skoncentrowane na zwiększeniu temperatury ciała. Pomagają one w spalaniu tłuszczu także w ten sposób, że prowadzą do wyrzutu norepinefryny, co prowadzi nie tylko do efektu termogenicznego, ale i do nasilenia procesu lipolizy – rozpadu cząsteczek tłuszczowych. Badania in vitro (na komórkach) wykazały, że ketony malinowe wspomagają aktywowanie adiponektyny. Hormon ten odpowiada za regulowanie rozpadu tłuszczu i transpozycję glukozy. Adiponektyna w pośredni sposób wpływa też na wrażliwość komórek na insulinę. Podwyższony poziom tej substancji korzystnie wpływa na leczenie cukrzycy typu 2, miażdżycy i otłuszczenia wątroby. 

Ketony malinowe a adiponektyna

Adiponektyna nie jest jedynym hormonem, na który ketony malinowe mają wpływ. Naturalne związki odpowiadają również za stymulowanie układu nerwowego i szybkość przepływu krwi poprzez zmuszenie organizmu do wydzielania większej ilości noradrenaliny. Efektem tego jest również zwiększenie tempa metabolizmu i przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Wzrost tempa metabolizmu został potwierdzony badaniami przeprowadzonymi w 2005 r., przez zespół naukowców pod kierunkiem dr Morimoto (Uniwersytet Medyczny w Ehime, Japonia). To właśnie wtedy okazało się, że ketony malinowe wpływają na proces lipolizy do tego stopnia, że umożliwiają zredukować ilość tłuszczu gromadzącego się w tkance nawet o 17%.Ketony malinowe nie tylko na odchudzanie

Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z suplementacji preparatu Raspberry Ketone związanymi z redukcją masy ciała, w tym tkanki tłuszczowej, należy wymienić szereg dodatkowych, pozytywnych skutków. Ketony malinowe wspierają produkcję białych krwinek odpowiadających za odporność – limfocytów B i T. Naturalne związki należą do grupy polifenoli – posiadają one zatem również właściwości antyoksydacyjne. Ich działanie na tym polu polega na ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, czyli przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Takie uszkodzenia mogą dać początek procesom starzenia się komórek lub procesom chorobotwórczym, w tym m.in. nowotworowym.

Raspberry Ketone dostarcza organizmowi dodatkowe wsparcie, w razie niedoboru kwasów Omega 3, których zwykle brakuje. Działanie prozdrowotne ketonów malinowych ma podobny zakres do działania wspomnianych kwasów. Omawiany rodzaj polifenoli roślinnych posiada też działanie przeciwzapalne

Wskazania do stosowania Raspberry Ketone

Podstawowym, ale nie jedynym wskazaniem do stosowania Raspberry Ketone, jest zwalczanie nadwagi i otyłości. Takie zastosowanie zostało zaproponowane przez amerykańskiego dietetyka światowej sławy, dr Oza. Polifenole roślinne zawarte w malinach korzystnie wpływają także na proces stabilizacji wagi i utrzymania prawidłowej masy ciała u osób, u których z uwagi na prowadzony tryb życia jest to utrudnione. Systematyczne stosowanie  Raspberry Ketone przynosi również dodatkowe korzyści dla zdrowia, o których niestety mówi się rzadko, albo wcale. 

Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 14 Średnia: 3.9]


Zostaw komentarz