Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha? Czy jest to możliwe?

Wiele osób rozpoczynających walkę z tkanką tłuszczową chce zredukować jej ilość w precyzyjnie wybranych miejscach. Jednak organizm nie jest, aż taki prosty w swoim działaniu i najczęściej natkniemy się na opór z jego strony.

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha? Jak najlepiej rozpocząć to zadanie? Jest kilka sposobów.

Pamiętaj o rozgrzewce

Brak odpowiedniego przygotowania do treningu to błąd początkujących osób na siłowni. Podczas rozgrzewki nie tylko przygotowujemy nasze ciało do pracy, lecz również podnosimy ciepło wewnętrzne organizmu. Do czego jest to potrzebne?

Jak wskazują badania kliniczne, przeprowadzone na sportowcach, najlepsza praca mięśni, efektywność treningu oraz spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się w temperaturze wyższej niż standardowa, czyli 36,6 stopnia Celsjusza. Rozgrzewka trwająca około 10-15 minut, podnosi ciepłotę organizmu do około 37,2 stopni.


ShapeUp - Termogeniczny Spalacz Tłuszczu
ShapeUp to innowacyjny suplement diety wspomagający odchudzanie. Dzięki specjalnie dobranej formule pobudza metabolizm tłuszczów i węglowodanów, zwiększa wydatki energetyczne ciała oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspomaga detoksykację i oczyszczanie organizmu, pobudza i zwiększa koncentrację, redukuje zmęczenie oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
Przeczytaj również:
Anabolizm – proces, który buduje mięśnie

W tych warunkach spalanie tkanki tłuszczowej będzie najefektywniejsze. Nawet godziny brzuszków nie pomogą, jeżeli nie spełnimy tego warunku. Należy również pamiętać, iż odpowiednio wyeksponowane mięśnie brzucha są możliwe przy niskiej ilości całkowitej tkanki tłuszczowej. Co to znaczy?

Teoria miejscowego spalania tkanki tłuszczowej została obalona, nie można wyłącznie spalić tkanki tłuszczowej z brzucha. Jest to błędne założenie z fizjologicznego punktu widzenia, ponieważ dlaczego organizm miałby się pozbywać tłuszczu wyłącznie w miejscu, w którym on nam przeszkadza? Właśnie, jest to dość egoistyczne podejście, lecz bez obaw wyrzeźbienie ciała jest wypadkową, z grubsza, czterech składowych (według ważności): diety, treningu, regeneracji oraz suplementacji. 

Przeczytaj również:
Naturalne sposoby na odchudzanie

Czteropak na talerzu

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha? Najważniejszym w drodze po wymarzoną sylwetkę jest stan naszego talerza. To on będzie definiował nasze postępy, ich szybkość oraz na jak długo pozostaną. Należy pamiętać, iż trening to 20 procent sukcesu, dieta to, aż 70, a 10 procent należy do regeneracji.

Dieta, uboga w wysoko przetworzoną, “śmieciową” żywność, nie tylko spowoduje, że będziemy zmniejszać procentową zawartość tłuszczu w naszym ciele, lecz będzie ono zdrowsze. Niewłaściwy sposób odżywiania się jest przyczyną wielu chorób, zaliczanych do tych cywilizacyjnych. Mowa tutaj o otyłości, cukrzycy, czy nawet niektórych nowotworach.

Przeczytaj również:
Hoodia Gordonii i afrykańskie mango – skuteczne na odchudzanie?

Duża częstotliwość treningów, odpowiednia dieta oraz ilość snu, to klucz do sukcesu. Nie ma niestety tutaj drogi na skróty. Jeżeli zależy Ci na długotrwałym efekcie, który zwiększy Twoje zdrowie i samopoczucie, musisz przestrzegać tych zasad. 

Pomoc w osiągnięciu celu

Odpowiednia suplementacja jest ważna. Pomaga wytrzymać w trudnych chwilach, przełamać stagnację organizmu oraz przyspieszyć efekty treningu, oraz diety. Produkt Shape Up jest książkowym przykładem odpowiedniego preparatu na redukcję tkanki tłuszczowej, który pomoże i nie zaszkodzi. Substancje aktywne w nim zawarte, pomogą Ci pozbyć się nadmiaru wody, zwiększyć tempo metabolizmu oraz zmniejszyć łaknienie. 

Bibliografia:

  • https://portal.abczdrowie.pl/jak-spalic-tluszcz-z-brzucha-odzywianie-cwiczenia-wskazowki
  • https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/brzuch/jak-spalic-tluszcz-z-brzucha-skuteczne-cwiczenia-i-dieta-wideo-aa-kEfe-JJq7-sVmt.html
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,jak-spalic-tluszcz-na-brzuchu-,artykul,1732588.html
  • https://kobieta.onet.pl/zdrowie/fitness/chcesz-zamienic-tluszcz-na-miesnie-to-proste/7lblwyy
Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]