Jak się odchudzać po 40? Zmień swoją sylwetkę!

Jak się odchudzać po 40? Zmień swoją sylwetkę!

Powszechnie wiadomo, że postępujący wiek nie sprzyja zmniejszaniu się wagi. Im jesteśmy starsi, tym więcej pracy musimy wkładać w to, by wyglądać dobrze i trzymać w ryzach naszą sylwetkę. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych.


SHAPE UP – TERMOGENICZNY SPALACZ TŁUSZCZU

Shape Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki przyczyniają się do kontroli wagi ciała (pieprz kajeński) poprzez zwiększenie tempa metabolizmu tłuszczów (garcinia cambogia). Produkt odpowiedni dla wegan.


 

Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, aby zmniejszenie wagi było realnym celem naszych, codziennych zmagań. Jak odchudzać się po 40? Odpowiemy na to pytanie.

Badaj swoją krew regularnie 

Cała prawda o naszym organizmie jest zapisana w wynikach analizy krwi obwodowej. Jest to skarbnica nieocenionej wiedzy na temat tego, co się dzieje z naszym ciałem. Wielu z nas zapomina o regularnych badaniach krwi. ”Przecież mi nic nie dolega, więc po co mam robić analizy”, tak myśli większość z nas. To duży błąd.

Przypominamy, iż kobiety powinny wykonać analizy krwi przynajmniej raz na pół roku, a mężczyźni raz na rok. To nie jest częste i uporczywe, a pomoże w zdiagnozowaniu potencjalnej dysfunkcji organizmu. Krew również pozwoli nam na ocenę naszego metabolizmu oraz profilu hormonalnego.

Wiele problemów ze zmniejszeniem wagi jest spowodowanych przez zbyt wysokie lub zbyt niskie stężenie hormonów płciowych, lub odpowiedzialnych za profil energetyczny organizmu. Badając krew regularnie, można bardzo szybko przeciwdziałać takim stanom i zagwarantować sobie odpowiednią wagę.

Jak się odchudzać po 40? Pamiętaj o białku

Białko to podstawowy materiał budulcowy naszego organizmu. Z niego w większości zbudowane są nasze mięśnie oraz organy wewnętrzne. Ono będzie wchodziło w skład enzymów, które są bardzo ważne w odpowiednim funkcjonowaniu naszego ciała oraz umysłu.

Dietetycy zalecają spożywanie większej ilości białek, kiedy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w ich trawieniu. Białka są najbardziej “pracochłonne” dla naszego układu pokarmowego, aby rozłożył je na czynniki pierwsze. Około 20 procent energii, które zawierają, pochłania ich strawienie, co jest bardzo dużym wydatkiem.

Dla porównania: trawienie tłuszczy pochłania 10 procent ich energii, a cukrów 2-5 procent. Dodatkowo białko zwiększa termogenezę po posiłku, czyli duża ilość kalorii tracona jest na wydalenie ciepła, podczas trawienia peptydów. Dietetycy zalecają spożywanie 20 gramów białka z każdym posiłkiem. Jeżeli zastanawiasz się jak się odchudzać po 40, proponujemy Ci również zmniejszyć ilość węglowodanów podczas ostatniego posiłku przed snem. 

Suplementy wspomagające odchudzanie

Aktualnie na rynku istnieje wiele suplementów diety, które specjalizują się w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednak należy uważać na ich skład. Najczęściej są naszpikowane substancjami, które będą podnosić tętno, działać negatywnie na mózg — nadpobudliwość, nerwowość, rozkojarzenie.

Proponujemy Shape Up. W stu procentach przebadany preparat, który nie zawiera nielegalnych substancji psychoaktywnych, nie zwiększa akcji serca do niebezpiecznego poziomu, a wspomoże Cię w walczeniu o zdrową i wymodelowaną sylwetkę, mimo upływu lat. Jednak przede wszystkim trzeba pamiętać o racjonalnej, urozmaiconej diecie i aktywności fizycznej. Dzięki tym składnikom nasze ciało będzie się starzeć w wolniejszym tempie, a my będziemy pełni energii. 

Bibliografia:

  • https://wylecz.to/odchudzanie/odchudzanie-po-40-tce/
  • https://zdrowie.wprost.pl/odzywianie/odchudzanie/10178686/10-skutecznych-rad-jak-schudnac-po-40-ce.html
  • http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1583811,1,jak-schudnac-po-czterdziestce,allrss.xml
  • https://www.doz.pl/czytelnia/a13721-Jak_schudnac_po_czterdziestce_Przechytrzamy_metabolizm
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: Średnia: ]