Jagody Acai – brazylijskie dobro natury

Jagody Acai – brazylijskie dobro naturyDobroczynne właściwości jagód Acai były wykorzystywane już przez Inków. W XXI wieku ponownie zainteresowaliśmy się brazylijskimi jagodami, ale z zupełnie innej przyczyny niż współtwórcy prekolumbijskiej kultury. Podczas gdy Inkowie wykorzystywali jagody Acai w celach leczniczych, współcześnie wykorzystuje się je głównie jako preparat wspomagający proces utraty masy ciała oraz przeciwdziałający starzeniu się organizmowi.

Ogromnej popularności przysporzył jagodom Acai wynik badań na obecność antyoksydantów. Kiedy okazało się, że jagody brazylijskie zawierają 16 razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone winogrona (uchodzące dotychczas za najbardziej bogate w te związki), wprowadzenie na rynek kapsułek i innych produktów zawierających jagody Acai było tylko kwestią czasu.

Jagody Acai rosną w lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Obecnie nie jest możliwe przetransportowanie świeżych jagód od razu po zerwaniu do Europy, ponieważ owoce przed dotarciem do konsumentów uległyby zepsuciu. Gdyby nawet się to udało, byłyby zbyt drogie i raczej trudno dostępne. Dlatego kapsułki uchodzą za najlepszą z dostępnych obecnie postaci jagód Acai na rynku.

Dobroczynny wpływ jagód Acai na zdrowie

Ekstrakt z jagód Acai skutecznie wspomaga odchudzanie poprzez zwiększenie tempa utraty tkanki tłuszczowej oraz poprawę tempa ogólnej przemiany materii. Pacjenci zmagający się z nadwagą i otyłością bardzo często odczuwają problemy z motywacją, są przygnębieni, mają złe samopoczucie. Dawka antyoksydantów zawarta w jednej kapsułce dodaje energii i poprawia samopoczucie.

Sfera psychiczna odchudzania jest równie istotna, co fizyczna. Ekstrakt z jagód Acai działa na obu płaszczyznach, w czym tkwi sekret jego skuteczności. Nie ulega wątpliwościom, że to właśnie właściwości wspomagające spalanie tłuszczu uczyniły z jagód Acai popularny i ceniony suplement diety na odchudzanie. Niemniej na tym ich rola w diecie się nie kończy.

Eksplozja witamin i minerałów

Moc antyoksydantów jest przedmiotem zainteresowania lekarzy, dietetyków i naukowców od kilku dekad – od kiedy zaczęto intensywnie pracować nad opracowaniem preparatów, które zapewniłyby młodość i dobre zdrowie na dłużej. Przeciwutleniacze znalazły się na celowniku także w związku ze wzrostem zachorowalności na choroby nowotworowe w społeczeństwach krajów rozwijających się i rozwiniętych. Z jagodami Acai świat medycyny i dietetyki wiąże wielkie nadzieje.

W świetle aktualnej wiedzy są to owoce zawierające największą dawkę przeciwutleniaczy. Rolę antyoksydantów pełną głównie roślinne związki zwane flawonoidami. Funkcja antyoksydantów jest jednak przypisywana także niektórym witaminom – witaminie A i E oraz witaminę C. W skład jagód Acai, a tym samym i ekstraktu stanowiącego podstawę receptury suplementu diety Jagody Acai 5000 mg, wchodzi szereg różnych witamin i minerałów, a także – co może wydawać się dość zaskakujące – porcja kwasów tłuszczowych potrzebnych do zachowania zdrowia.

Jagody Acai są polecane osobom cierpiącym na anemię z niedoboru żelaza – zawierają sporą dawkę tego pierwiastka. Z dobroczynnego działania jagód Acai korzystają zatem nie tylko osoby odchudzające się. Jagody Acai są ponadto polecane pacjentom cierpiącym na artretyzm oraz zmagającym się z osłabieniem.

Jagody Acai na liście Super Food

Bolączką osób pozostających na diecie jest problem z zaspokojeniem zapotrzebowania na witaminy i minerały w związku z obniżeniem kaloryczności i porcji posiłków. Nie powinno się tego ignorować z uwagi na ryzyko rozwoju niedoborów, które zazwyczaj są fatalne w skutkach.Zażywając suplement diety Jagody Acai 5000 mg można odchudzać się bez obaw. Dostarczają one wielu cennych składników, których w diecie o obniżonej kaloryczności może zabraknąć. Bogata wartość odżywcza, wysoka zawartość antyoksydantów oraz wywieranie korzystnego wpływu na zdrowie sprawiły, że jagody Acai szybko dołączyły do grona Super Food – najbardziej odżywczego pożywienia, jakie jest dostępne obecnie na naszej planecie.

Antyoksydacyjny potencjał jagód brazylijskich

Jagody Acai są bogate w związki biologicznie czynne, które odgrywają ogromną rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Przedstawmy je po kolei:

 • fitosterydy pomagają utrzymać cholesterol LDL we krwi na prawidłowym poziomie,
 • polifenole korzystnie wpływają na stan naczyń krwionośnych,
 • fitoestrogeny mają dobroczynny wpływ na serce i ciśnienie tętnicze,
 • błonnik i niektóre rodzaje polifenoli pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi,
 • ogół antyoksydantów, w tym witaminy i flawonoidy, przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się komórek oraz procesom nowotworowym.

Gdyby spojrzeć na wszystkie wymienione wyżej sposoby działania związków biologicznie czynnych można z łatwością zauważyć, że systematyczna suplementacja Jagody Acai 5000mg jest skuteczną i prostą metodą zapobiegania takim chorobom cywilizacyjnym, jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, żylaki, inne choroby serca i układu krążenia, cukrzyca typu II, choroby nowotworowe oraz schorzenia rozwijające się na podłożu degeneracji komórek. Do tej całkiem długiej listy należy jeszcze dopisać choroby, które rozwijają się na podłożu nadwagi i otyłości – bo im suplementacja Jagody Acai 5000 mg też przeciwdziała. Ekstrakt z brazylijskich jagód odżywia wszystkie komórki organizmu – także te, którym najczęściej brakuje witamin i minerałów, a zatem skórę, cebulki włosów i paznokcie.

Wróćmy do tematu odchudzania

Powyższe wyliczenie właściwości jagód Acai rzuca światło na ich wpływ na proces odchudzania. Z jednej strony, ekstrakt wpływa na profil lipidowy (utrzymanie prawidłowego poziomu LDL), a z drugiej zapobiega gwałtownym wahaniom glukozy we krwi odpowiadającym za wilczy apetyt. W poskromieniu nadmiernego apetytu pomaga również błonnik. Na tym jednak nie koniec. Tytułem przypomnienia, modelowy proces odchudzania powinien składać się z trzech etapów:

 • oczyszczania organizmu z toksyn,
 • redukcji tkanki tłuszczowej,
 • stabilizacji masy ciała.

Wymienione wyżej właściwości są szczególnie istotne w trzecim etapie odchudzania. Niemniej, suplementacja preparatu Jagody Acai 5000 mg przynosi wymierne korzyści także w dwóch pierwszych fazach. Antyoksydanty wchodzące w skład ekstraktu z jagód brazylijskich skutecznie usuwają toksyny z organizmu. Zanieczyszczenia (np. metale ciężkie, produkty uboczne przemiany materii) skutecznie spowalniają metabolizm i odbierają zdrowie. Proces oczyszczania organizmu jest niezbędny nie tylko do odzyskania prawidłowej masy ciała, ale również konieczny do pozbycia się przykrych dolegliwości (np.bólu głowy, przemęczenia).

Mamy oko na jagody Acai

Powyższe przedstawienie wpływu jagód Acai ma bardzo ogólny charakter. Gdyby chcieć opisać ich wpływ na każdy z układów i narządów, powstałaby całkiem obszerna publikacja. Jeden z narządów zasługuje jednak na szczególną uwagę – narząd wzroku. W skład jagód Acai wchodzą antocyjany, luteina i zeaksantyna, które mają bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie oczu i zachowanie dobrego widzenia. Ich działanie polega w szczególności na:

 • poprawie zdolności adaptacyjnych do widzenia po zmroku,
 • ograniczeniu rozwoju wad wzroku,
 • przeciwdziałaniu zwyrodnieniu plamki żółtej i zaćmie,
 • poprawie mikrokrążenia w gałce ocznej.

Stosując preparat Jagody Acai 5000 mg nie tylko dbasz o linię i wspomagasz odchudzanie, ale i przeciwdziałasz wszystkim procesom degradacyjnym w obrębie komórek, które w przyszłości mogą doprowadzić do rozwoju poważnych chorób znacznie obniżających komfort życia.

Wskazania do stosowania preparatu Jagody Acai 5000 mg

Preparat Jagody Acai 5000 mg został opracowany z myślą o każdym, kto chce zachować zdrowie i urodę na dłużej. Suplement diety jest polecany zwłaszcza osobom, które:

 • chcą schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę,
 • zadbać o kondycję skóry, włosów i paznokci,
 • przeciwdziałać rozwojowi chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, miażdżycy, chorobom serca i nowotworom,
 • zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się komórek,
 • pozbyć się toksyn z organizmu,
 • efektywnie zadbać o zdrowie oczu,
 • poprawić przemianę materii, w tym także procesy trawienia.

Co otrzymasz dzięki Acai Berry 5000mg?

 • 100% ekstraktu z jagód Acai (Euterpe oleracea),
 • jedna pastylka odpowiednikiem 5000,00 mg świeżych owoców,
 • super food z najwyższą zawartością antyoksydantów,
 • wszystkie składniki Acai zamknięte w kapsułce,
 • wspomaga odchudzanie i leczenie otyłości,
 • dodaje witalności i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu,
 • jedno opakowanie zapewnia 1 – 2 miesiące kuracji.
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 2 Średnia: 4.5]


Zostaw komentarz