Detoksyfikacja organizmu — sposoby na jej wykonanie

Detoksyfikacja organizmu — sposoby na jej wykonanieOdtruwanie organizmu jest procesem długotrwałym, powolnym i odczuwalnym dopiero w końcowym etapie. Jednak wiele osób ceni okresowe oczyszczanie organizmu za następujące po nim polepszenie samopoczucia, wydolności oraz ogólne odmłodzenie.

Jednak nie wszyscy widzą jak odpowiednio rozpocząć ten proces i na czym on będzie polegał. Detoksykacja organizmu — jak ją rozpocząć, przebieg oraz efekty kuracji.

Wspomóż wątrobę – detoksyfikacja organizmu

To właśnie ona odpowiedzialna jest za właściwe prosperowanie naszego organizmu, pod kątem chemicznym. Jest swoistym “laboratorium”, dzięki któremu możemy normalnie funkcjonować. Na terenie wątroby, będzie odbywała się detoksykacja wszystkich trucizn, leków oraz substancji potencjalnie niebezpiecznych dla naszego organizmu. Dlatego też trzeba o nią odpowiednio zadbać. Posiada ona niesamowite możliwości regeneracji, przez co długość całkowitej naprawy tego narządu będzie stosunkowo krótka.

Proces regeneracji oraz odtruwania wątroby trwa około 21 dni. Jednak nie można się tym zbyt mocno sugerować, ponieważ niektóre osoby uważają, iż wątroba zawsze się zregeneruje. Są substancje, które bardzo mocno nadwyrężają ten narząd, zmniejszając jego możliwości późniejszej odbudowy.

Najbardziej trzeba uważać tutaj na alkohol, jest najsilniejszym, legalnym trucicielem wątroby. Im więcej spożywamy alkoholu, tym bardziej jesteśmy narażeni na dysfunkcję wątroby. Istnieje wiele możliwości zwiększenia regeneracji tego narządu.

Bardzo dobrze sprawuje się w tym przypadku ostropest plamisty, sylimaryna, forskolina. Zioła te zwiększają możliwości regeneracyjne hepatocytów — komórek wątroby. Wyciągi roślinne nie tylko wydatnie przyspieszają tempo wytwarzania nowych komórek, lecz będą działały ochronnie na istniejące już składowe wątroby. Jednak najważniejszym elementem jest, nie nadwyrężanie tego narządu podczas okresu detoksyfikacji organizmu. Będzie to najlepszym wyjściem z tej sytuacji. Woda z cytryną na detoks

Picie tego prostego napoju rano przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Odmładza, oczyszcza, wyrównuje bilans kwasowo-zasadowy. Istnieje wiele pozytywnych opinii na temat eliksiru z cytryny.

Składniki soku z cytryny pobudzają perystaltykę jelit, przez co nasz organizm pozbywa się niestrawionych resztek pożywienia, które zalegając w naszych jelitach, mogą doprowadzić do stanów zapalnych i nieżytów.

Picie tego napoju jest rekomendowane dla wszystkich, nie tylko podczas okresów detoksykacji organizmu, lecz przez cały czas. Nie ma tutaj ograniczeń dotyczących wieku, czy płci, jest to uniwersalny napój dodający energii i wspomagający nasz organizm. 

Suplement — Shape Up

Suplement ten nie tylko podnosi prędkość metabolizmu, lecz również pomaga w pozbyciu się toksyn. Moczopędny wyciąg z pokrzywy, a dokładniej składnik aktywny — forskolina, zwiększa wydalanie toksyn wraz z moczem. Podniesione tempo metabolizmu, na ogół pomaga zwiększyć prędkość podziałów komórkowych w narządach wewnętrznych, przez co szybciej będziemy się regenerować. Również będzie nasilone wydzielanie niepotrzebnych substancji wraz z potem.

Bibliografia:

  • http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C21429%2Cglutation-mistrz-odtruwania.html
  • https://stronazdrowia.pl/detoks-watroby-10-najlepszych-produktow-wspomagajacych-oczyszczanie-organizmu/ga/c14-13728568/zd/32673552
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Detoksykacja
  • http://www.medonet.pl/zdrowie,oczyszczanie-organizmu—najlepsze-sposoby,artykul,1725922.html
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 0 Średnia: 0]


Zostaw komentarz