Ciekawe sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Ciekawe sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz nienaganną sylwetką, musimy mieć odpowiednie podejście do aktywności fizycznej, odżywiania i wprowadzić odpowiednie zasady do naszej codziennej rutyny. Nie jest w tym nic trudnego, lecz potrzebujemy odpowiedniej wiedzy.


SHAPE UP – TERMOGENICZNY SPALACZ TŁUSZCZU

Shape Up to suplement diety bez barwników i substancji wypełniających, którego składniki przyczyniają się do kontroli wagi ciała (pieprz kajeński) poprzez zwiększenie tempa metabolizmu tłuszczów (garcinia cambogia). Produkt odpowiedni dla wegan.


 

Metabolizm jako ogół procesów syntezy i rozpadu w naszym organizmie rządzi się swoimi prawami, lecz nasz styl życia wywiera na nim ogromny wpływ. W jaki sposób więc modulować działanie naszego metabolizmu? Oto pięć sprawdzonych, a zarazem najlepszych sposobów.

Kolorowy talerz wywinduje Twój metabolizm

Urozmaicona i naturalna dieta jest kluczem do odpowiedniej pracy metabolizmu, a co za tym idzie do odpowiedniej szybkości naszego metabolizmu. Podczas spożywania różnego rodzaju warzyw i owoców dostarczamy nie tylko wszystkich witamin i minerałów, jakie potrzebujemy, lecz również dodatkowych substancji modulujących działanie naszego układu pokarmowego.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj włókno pokarmowe, potocznie nazywane błonnikiem, które nie tylko będzie spełniało funkcję wypełniacza, przez co będziemy odczuwać szybciej sytość, lecz również pozwoli na rozwój pożytecznych szczepów bakterii w naszych jelitach.

Odpowiednia dieta powinna dostarczyć również optymalną ilość zdrowych tłuszczy. Nie należy się ich wystrzegać, ponieważ one będą budowały błonę komórkową, będą środowiskiem, w jakim rozpuszcza się część witamin, oraz z nich będą syntetyzowane hormony.

Woda najważniejszy i życiodajny element

Pijąc odpowiednią ilość wody, przyspieszamy nasz metabolizm, ponieważ właśnie w środowisku wodnym wszystkie reakcje w naszym ciele mają warunki, aby rozwinąć największą prędkość. Składnikiem soków trawiennych w głównej mierze składają się z wody. Również wszystkie enzymu mogą pracować odpowiednie jedynie w otoczeniu wody.

Niewielkie ubytki tego pierwiastka mogą doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zahamowania wszystkich procesów biologicznych. Im więcej pijesz wody tym mniej Twój organizm jej magazynuje, przez co Twoje ciało będzie wyglądać szczuplej. Odpowiednie nawodnienie również będzie pozytywnie wpływało na twoją cerę, wygląd włosów i samopoczucie.

Zdrowy sen

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym cyklu dobowym odgrywa odpowiednia ilość snu. On również będzie odpowiadał za przemiany metaboliczne naszego organizmu. Nasze ciało traktuje go jako porę odbudowy, rekonwalescencji po całym dniu na “wysokich obrotach”.

Optymalna dawka snu dla nas to około 8 godzin. W tym czasie nasze ciało jest w stanie się odbudować i zregenerować zapasy energetyczne na kolejny dzień. Ludzie, którzy nie wysypiają się należycie, mają najczęściej zaburzenia apetytu oraz gospodarki energetycznej. Przez to jedzą więcej, a przyswajają mniej.

Nieprzyswojone w odpowiedni sposób porcje pokarmu odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Do tego dochodzi rozdrażnienie, apatyczność i niska produktywność. Należy dbać o odpowiednią jakość snu, ponieważ ten czynnik będzie rzutował na nasze samopoczucie i ilość kalorii przyswojoną w ciągu dnia.

Jedz częściej

Nasz metabolizm można porównać do kominka. Jak wrzucisz do niego wielką ilość drewna raz lub dwa razy dziennie, będzie to skutkowało wielkim płomieniem w początkowej fazie spalania tłuszczu, natomiast później płomień zmniejszy się diametralnie lub wygaśnie całkowicie.

Natomiast dodając niewielkie ilości materiału, częściej, będzie to przekładało się na jednostajną ilość ognia przez cały czas. Tak jest również z naszym organizmem. Im częściej będzie otrzymywał mniejszą ilość odpowiedniego paliwa, tym bardziej nakręcimy jego spalanie. Należy również dodać, że materiał musi być najlepszej jakości, aby płomień strawił wszystko i nie odkładał nic na później.

Biegać, skakać, latać, pływać

Nic tak dobrze nie wpływa na podniesienie tempa metabolizmu, jak aktywność fizyczna, każda. Nie tylko otrzymujemy gotowy  koktajl odchudzający od naszych mięśni pobudzonych zwiększoną pracą, ale również zmienia się działanie mózgu.

Przez sport lepiej będziemy wykorzystywać węglowodany, poprzez zwiększenie wrażliwości na insulinę w naszych tkankach. Również polepszy się wykorzystanie tlenu.

Pokarm będzie lepiej wykorzystywany i zwiększy się proces utleniania tłuszczy, które są materiałem zapasowym naszego ciała. Przez co w krótkim czasie dojdzie do rekompozycji naszej sylwetki, będziemy szczuplejsi, szczęśliwsi i naładowani pozytywną energia!

Bibliografia:

  • https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/jak-poprawic-metabolizm-i-przyspieszyc-odchudzanie-aa-xXeJ-5Epo-A31w.html
  • https://www.medme.pl/artykuly/co-to-metabolizm-i-jak-go-przyspieszyc-dieta-i-tabletki,71916.html
  • https://www.doz.pl/czytelnia/a2353-Jak_zwiekszyc_tempo_przemiany_materii
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Metabolizm
  • https://ktomalek.pl/blog/co-spowalnia-twoj-metabolizm/w-224
Kliknij aby ocenić!
[Głosów: 1 Średnia: 5]