10 wskazówek jak schudnąć zdrowo i skutecznie

Każdy z nas ma w swojej głowie wizję swojej wymarzonej sylwetki. Często wierzymy w diety “cud”, które obiecują natychmiastowe rezultaty. Niestety, by zdrowo i skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, potrzeba regularności i cierpliwości. Na szczęście – dzięki naszym wskazówkom – będzie Ci łatwiej, a dodatkowe kilogramy nie powrócą jak bumerang. 

1 – Stosuj przyprawy podkręcające metabolizm

Często nie korzystamy z dobrodziejstw, jakie niosą za sobą przyprawy. Wystarczy codziennie dodawać je do potraw, by podkręcić swój metabolizm. Należą do nich: chilli, imbir, cynamon czy czosnek. Stosuj je według upodobań, by zobaczyć efekty.

2 – Zadbaj o różnorodną dietę

Monotonne potrawy nie tylko sprzyjają niedoborom witamin czy minerałów, ale także niekorzystnie wpływają na metabolizm. Układając swoje menu, pamiętaj o składnikach odżywczych, ale także o urozmaiconych produktach.

Przeczytaj również:
Winian L – karnityny (l–karnityna)

3 – Spożywaj regularne posiłki

Istotne jest nie tylko to, co jesz, ale także jak często. Warto zadbać o to, by spożywać 4-5 posiłków dziennie w odstępach co ok. 3 godziny. Dzięki temu unikniesz napadów głodu, a dodatkowo dostarczysz organizmowi niezbędną ilość kalorii do prawidłowego funkcjonowania.


ShapeUp - Termogeniczny Spalacz Tłuszczu
ShapeUp to innowacyjny suplement diety wspomagający odchudzanie. Dzięki specjalnie dobranej formule pobudza metabolizm tłuszczów i węglowodanów, zwiększa wydatki energetyczne ciała oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspomaga detoksykację i oczyszczanie organizmu, pobudza i zwiększa koncentrację, redukuje zmęczenie oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

4 – Dostarcz błonnik organizmowi

Błonnik ma zbawienny wpływ na odchudzanie. Pęcznieje w żołądku, dając długotrwałe uczucie sytości. Działa jak miotełka na jelita, pomagając oczyścić organizm z toksyn czy szkodliwych produktów przemiany materii. Błonnik znajdziesz w produktach pełnoziarnistych, owocach i warzywach. 

Przeczytaj również:
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)

5 – Pamiętaj o nawodnieniu

Pamiętaj, by codziennie wypijać ok. 2 litrów płynów. Idealnym wyborem jest woda, która nie zawiera kalorii. Zamiast niej możesz także pić zieloną herbatę, która pobudza przemianę materii czy herbatki ziołowe bez cukru. Pijąc odpowiednią ilość wody, unikniesz nagłych napadów głodu i zjesz mniej.

6 – Naturalne spalacze tłuszczu

Termogeniczny spalacz tłuszczu stymuluje wytwarzanie ciepła w organizmie, czego efektem jest szybsza utrata kilogramów. Shape Up podkręca przemianę materii, blokuje powstawanie tłuszczów, hamuje łaknienie, reguluje zmęczenie, a dodatkowo wspomaga detoksykację i oczyszczanie organizmu. Wystarczą 2 kapsułki dziennie, by po kilku tygodniach zaobserwować znaczną różnicę.

7 – Wybierz sport, który da Ci frajdę

Jeśli na treningi siłowe nie chodzisz z uśmiechem i traktujesz je jak karę, nigdy skutecznie nie zgubisz kilogramów. Wybierz taką aktywność fizyczną, z której będziesz czerpać radość, np. jazda na rolkach, rowerze, bieganie, skakanie na skakance, trampoliny, zumba. Jest wiele możliwości, dlatego każdy może wybrać sport, który będzie uprawiać z czystą przyjemnością.

Przeczytaj również:
Forskolina jest substancją pozyskiwaną z pokrzywy indyjskiej Coleus pochodzącej z rodziny Labiatae.

8 – Wysypiaj się

Krótka ilość snu sprzyja tyciu. Jeśli sypiasz zbyt mało, bardziej odczuwasz głód i trudniej zaspokoić Ci apetyt. Zadbaj o to, by spać co najmniej 7 godzin w ciągu doby. Efektem będzie nie tylko utrata wagi, ale także większa radość życia.

9 – Panuj nad stresem

Czy wiesz, że nadmierny stres spowalnia przemianę materii, gdyż sprawia, że równowaga hormonalna w organizmie zostaje zachwiana? Znajdź swój sposób na opanowanie stresu. Może to być np. joga, medytacja, taniec, jazda na rowerze, rozmowa z przyjaciółką.

10 – Pozwól sobie na cheat meal

Jeśli trudno jest Ci zrezygnować z łakoci, możesz od czasu do czasu sobie na nie pozwolić. Nie może jednak stać się to regułą, bo zniszczy Twoje dotychczasowe osiągnięcia. Raz w tygodniu zjedz cheat meal, ale pamiętaj o dodatkowej aktywności fizycznej.

Bibliografia:

Kliknij i oceń ten wpis
[Razem: 0 Średnia: 0]